SMS in Tarihi, Merak Ettikleriniz

SMS nasıl gelişti, ilk kim buldu, nasıl gönderdi , toplu sms nerelerde kullanıldı.

SMS Gelişimi

3 Aralık 1992'de, ilk SMS mesajı Neil Papworth'un bilgisayarından Richard Jarvis'in cep telefonuna gönderildi. “Mutlu Noeller” okuyor ve Jarvis'in yanıt vermesinin hiçbir yolu yoktu. Nokia, bir yıl içinde SMS mesajlaşmayı birincil işlev olarak etkinleştiren ilk ahizeyi üretti ve bir yıl içinde şebekeler kişiden kişiye SMS mesajlaşma teklif etmeye başladı. Bu gelişme, ortalama ABD kullanıcısının 1995 yılında ayda 0.4 metin mesajı gönderdiğini ve rakamların son on yılda% 7.700 oranında arttığını bildirdi .

 

Anlık ileti alanındaki şiddetli ve artan rekabete rağmen, bu SMS'in ölümü değildir. SMS artık kişiden kişiye iletişimler söz konusu olduğunda ilk tercih olmayabilirken, işletme sektöründe müşterinin katılımı için kullanımı hızlı ve iyi bir sebeple hızlanıyor.

Anlık mesajlaşma uygulamaları gelişmiş bir işlevselliğe sahip olsa da, SMS en erişilebilir ve evrensel olarak tanınan mesajlaşma platformudur. Her ahizede ve her şebekede çalışır ve aynı zamanda tüm mobil cihazlarda ve kritik iş iletişimleri için uygun olan herhangi bir mobil cihazda en çok kullanılan özelliktir.

Bu nedenle finansal, perakende ve sağlık hizmetleri gibi birden çok dikey sektördeki işletmeler giderek SMS'e yönelmektedir. Son birkaç yılda, analist mobil SQUARED'in 2022'de, geçen yılki 1.67 trilyondan 2.80 trilyona çıkacağını tahmin ettiği A2P ( kişiden kişiye ) mesaj trafiğinde büyük bir büyüme yaşandı .

Teknoloji geliştikçe, SMS kullanımı da artar . SMS API gibi teknik çözümlerin sunulması, A2P mesajlaşmasını o kadar çok yönlü hale getirdi ki, ev güvenlik sistemlerini etkinleştirmek ve izlemek için bile kullanılıyor . Bu gelişmiş işlevsellik, SMS’in aşağıdakiler dahil birçok farklı nedenden dolayı etkili bir iletişim aracı olarak kullanılmasına neden olmuştur:

  • Laboratuar ekipmanlarının makineden makineye mesajlaşmanın izlenmesi ;
  • Kuruluşlar ve üyeleri ve hatta tıp pratisyenleri ve hastaları arasındaki iletişimi geliştirmek ;
  • Hava alanı uyarıları verilmesi ;
  • Fon yaratma ve koruma çabalarına yardım etmek ;
  • Rakiplerin gönderilmesi, bir spor müsabakasından günler önce yarış bilgilerini kişiselleştirdi ;
  • BT endüstrisinde anında geri bildirim ve durum güncellemeleri sağlamak ;
  • İki faktörlü kimlik doğrulama yoluyla ödeme güvenliğini arttırma .

SMS'in başarısı yadsınamaz. Bir zamanlar basit kullanımından itibaren SMS, dünya genelinde binlerce işletme, kişi ve kuruluş tarafından kabul edilen ve kullanılan çok yönlü bir iletişim platformuna dönüşmüştür.


24 Aralık 2018 Ucuz Sms Gönder