Toplu Sms sağlayıcısını nasıl seçmelisiniz

SMS teknolojisinin gittikçe daha rekabetçi hale geldiği alanda, işletmeniz için doğru SMS sağlayıcısını seçmek, basit bir fiyat karşılaştırmasından daha fazlasını gerektirir. Maliyet önemli olmasına rağmen, bir SMS sağlayıcıya yerleşmeden önce göz önünde bulundurulması gereken başka hususlar vardır.

Toplu Sms sağlayıcısı nasıl seçilir ?

SMS teknolojisinin gittikçe daha rekabetçi hale geldiği alanda, işletmeniz için doğru SMS sağlayıcısını seçmek, basit bir fiyat karşılaştırmasından daha fazlasını gerektirir. Maliyet önemli olmasına rağmen, bir SMS sağlayıcıya yerleşmeden önce göz önünde bulundurulması gereken başka hususlar vardır. Bunlar, SMS mesajlaşma kampanyalarınızın ve entegrasyonlarınızın başarısında hayati bir rol oynayan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik, deneyim, mesaj teslim oranları ve erişim gibi şeyleri içerir .

İşletmeniz için toplu bir mesajlaşma sağlayıcısı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalara göz atacağız :

Maliyet

Maliyet, yalnızca tek bir mesajın fiyatını değil, aynı zamanda belirli bir servis sağlayıcı aracılığıyla Toplu SMS gönderme ve gönderme ile ilgili tüm ücretleri de ifade eder. Dikkat edilmesi gerekenler, kurulum ücreti olup olmadığı, reklam başına düşen maliyetin Katma Değer Vergisi içermesi veya kullanılmamış kredilerin süresinin dolması olup olmadığıdır. Bunlardan herhangi biri beklenmedik şekilde bir SMS kampanyasını bütçe üzerinde zorlayabilir.

Güvenilirlik

Bir SMS sağlayıcı seçerken, optimum müşteri desteği ve servisi ile güvenilir, güvenli ve yerleşik bir hizmet sunduğundan emin olun . Çoğu durumda, bütçe SMS sağlayıcıları, mesajlaşma rotalarını optimize etmediklerinden veya güvenilir bir destek çerçevesi oluşturmadıklarından düşük maliyetli SMS mesajları sunabilir ve yapabilirler.

Kullanıcı dostu

Toplu mesajlaşma sağlayıcısı seçerken göz ardı edilen hususlardan biri, hizmetin kullanım kolaylığıdır. Sağlayıcının, tüm SMS mesajlaşma gereksinimlerinizi karşılayan , erişilebilir ve kullanımı kolay bir platform sunduğundan emin olun .

Kolay Entegrasyon

Kapsamlı dokümantasyonla API entegrasyonu kolay olan bir SMS servis sağlayıcısı seçin. Bu, web sitenizi, mobil uygulamanızı veya CRM sisteminizi kolaylaştıran ve karmaşık olmayan SMS'leri sağlar .

Mesaj Teslim Oranı

Tüm SMS sağlayıcıları, özellikle SMS teslimat oranı söz konusu olduğunda eşit yaratılmaz. Başarılı bir SMS gönderiminin pazarlık edilemez olmasıyla, diğer yerel ve küresel toplayıcılar ve ağlarla doğrudan ilişkisi olan bir SMS sağlayıcısı seçtiğinizden emin olun. Bu, SMS mesajlarınızın çoğunun minimum gecikme ve komplikasyonlarla iletilmesini sağlayacaktır.

Tecrübe ve Endüstri Bilgisi

Endüstri düzenlemelerine aşina ve en iyi uygulamayı savunan sağlayıcılar aramak önemlidir . İlgili sanayi kuruluşları veya derneklere hangi üyeliğe sahip olduklarına bir göz atmak bunu kontrol etmenin hızlı bir yoludur. Güvenilir, deneyimli ve pazarda yerleşik bir varlığı olan bir sağlayıcı seçin.


24 Aralık 2018 Ucuz Sms Gönder